Hakkımızda

Hakkımızda

Kibar Dış Ticaret A.Ş. Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından biri olan Kibar Holding'in dış ticaret şirketidir.

Ülkemizde başlatılan dış ticaret atılımlarında öncü rol oynamak ve Kibar Grubu'nun bu konuda uzman şirketi olarak dış ticaret etkinliklerini örgütlemek amacıyla 1985 yılında kurulmuştur.

Günümüzde Türkiye'nin önde gelen birçok özel ve devlet sanayi kuruluşunun ihracatını ve bu kuruluşların hammadde gereksinimlerinin bir bölümünün ithalatını gerçekleştirmektedir. Ayrıca dış ülkelerden üçüncü ülkelere yüksek tonajlı ticaret yapmaktadır.

1988 yılında Dış Ticaret Sermaye Şirketi unvanını alan şirketin dış ticaret hacmi istikrarlı bir grafik çizmiştir ve yılda 1.5 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır.

Şirket’in Karabük’te bulunan ofisinde iç piyasa operasyonları gerçekleştirilmektedir. Ofis, bölge haddehanelerine hammadde akışını düzenleyip ticari profil üretimlerinin organizasyonunu yapmakta ve iç piyasa satış pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

Dünya çapında yaygın temas noktaları ve dış ticaret bilgi ve birikimiyle Kibar Dış Ticaret A.Ş., grubun güçlü ticari kültürünün özgün bir temsilcisi niteliğini taşımaktadır.

Kibar Dış Ticaret A.Ş. Türkiye'nin ilk 10 ihracatçı listesindedir.

Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması